Хіба маемо, мусимо! » ..::Wireless Ukraine::..
 
 
WU#1 WU#2 WU#3 WU#4 WU#5 WU#6 WU#7 WU#8
 


Главная     Статьи     Наши награды Новости от НКРСИ     Мировые Новости     Входящие письма     Исходящие письма     Сотрудничество     Фотогалерея     Подписка     Полезные ссылки Контакты 
Хіба маемо, мусимо!

Останнім часом оператори фіксованого радіодоступу, які працюють на зазделегідь куплених ліцензіях та отриманих дозволах, досить часто мене питають: «Навіщо отримувати ліцензії, дозволи на користування радіочастотним ресурсом?»

Я як можу пояснюю, що ми оператори, які працюємо на технологіях з використанням радіочастотного ресурсу України, повинні працювати виключно в законодавчему полі нашої держави. А саме отримувати ліцензії на користування радіочастотним спектром, сплачуючи кошти до бюджету країни, та отримувати дозволи, як це передбачено чинним законодавством.

На мене дивляться з посмішкою, та знову питають: «Навіщо, якщо державі не потрібні користувачі, які отримали ліцензії, і вона не піклується про них, не захищає куплені ними радіочастотний спектр від інших нелегально працюючих операторів?»

Можу відповісти, що на жаль, вказана проблема існує досить давно. Так, коли всі важелі контролю були зібрані в одного підприємства, тоді таки ми мали більш менш ефективний результат щодо контролю за нелегальними операторами. Але після новацій в законодавстві, щодо передачі повноважень контролю за додержанням законності у данній галузі до державного органу, на жаль, еффективність профілактичної роботи з кожним роком погіршувалась.

А після того, як був накладений мораторій на перевірку підприємств, і державний орган не вів перевірку тих, хто нелегально користується радіочастотним спектром, це призвело до швидкого зростанню такого рода операторів. І вже сьогодні можна констатувати, що оператори, які готові були купувати радіочастотний спектр та сплачувати дозволи на користування, не хочуть це робити.

Чому?

Все досить просто. Ефективніть контролю відсутня, це вже всі давно зрозуміли. Штрафи та покарання за незаконне користування без ліцензії і дозволів, досить мізерні.

Для розуміння читача, наводимо невеликі розрахунки.

 

Обов’язкові платежі користивачів РЧР (без урахування знижок), які не сплачують нелегальні оператори:

Плата за ліцензію на користування РЧР (одноразово, за канал шириною 20 МГц в одному регіоні України, за права користування на 5 років):
1) в діапазоні 2400-2483,5 МГц:

2) в діапазон 5250-5350 МГц:

 

 

 

3 400 грн.

34 000 грн. (у м. Києві),

від 13 600 до 27 200 грн., в залежності від регіону

Рентна плата за користування РЧР (щомісяця за канал шириною 20 МГц в одному регіоні України,):

1) в діапазоні 2400-2483,5 МГц:

2) в діапазон 5250-5350 МГц:

 

 

412,8 грн.

772 грн.

Отримання висновків та дозволів, за одну номінал частоти РЕЗ

 

~ 3 500 грн.

Радіочастотний моніторинг (щомісяця, за одну номінал частоти РЕЗ):

 

55,4 грн.

 

Таким чином, можна обчислити економічні підстави діяльності нелегального оператора та його економічну «конкурентну перевагу» над легально діючим оператором (середньо, у розрахунку на використання 5 номіналів частот базових станцій шириною 20 МГц в одному регіоні України):

Одноразові витрати на ліцензію та встановлення 5-ти базових станцій із каналами шириною 20 МГц: ~ 37 тис. грн.

Інші обов’язкові щомісячні платежі:

Показник

на місяць, тис. грн.

на рік, тис. грн.

Рентна плата:

1) в діапазоні 2400-2483,5 МГц:

2) в діапазон 5250-5350 МГц:

 

0,413

0,772

 

4,954

9,264

Радіочастотний моніторинг

0,277

3,324

Усього:

від 0,69 до 1

від 8,3 до 12,6

 

Наведені у таблиці показники є базовими. У великих операторів, які мають від 50 і більше базових станцій, вони значно більше.

Ідемо далі. Щож буде, якщо не отримувати ліцензій та дозволів? Відповідальність визначено адміністративним кодексом України, Ст 146.

Статтею 146 КУпАП визначена адміністративна відповідальність:

користування радіочастотним ресурсом України без належного дозволу чи ліцензії, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 850 грн. з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від 850 до 1700 грн. з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв або без такої.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 850 до 1700 грн. з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від 1700 до 5100 грн. з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв.

 

Таким чином порушення ст. 30 та ст. 42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» вигідно з економічної точки зору нелегальним операторам, оскільки судом як правило визнається винні в скоєнні правопорушення передбаченого ч.1 ст. 146 КУпАП та накладається на нього стягнення у виді штрафу в розмірі мінімальної суми штрафу, передбаченого відповідною статтею КУпАП, без конфіскації радіоелектронних засобів.

Суми штрафів несумірні з витратами легальних операторів телекомунікацій, що користуються на законних підставах РЧР.

 

Не важко зрозуміти тих операторів, яким вигідніше перейти працювати у нелегальний сегмент, аніж сплачувати всі податки та збори.

Хтось скаже, що ми йдемо до Європи та що повинні бути порядними громадянами своєї держави. Так, саме так і повинно бути! Але, хто ж нас такими робить?

 

Продовження статті...> 

 

 


 • Хіба маемо, мусимо! (продовження)
 • ДО УВАГИ ОПЕРАТОРІВ
 • Повторно прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про раді ...
 • Вы верно считаете налоги по уплате РЧР?
 • Роз’яснено особливості сплати збору за користування радіочастотним ресурсом
 • Ліцензія, яка веде до тупику?
 • НКРЗІ запрошує до обговорення питань, пов’язаних із ефективним використання ...
 • КОЖЕН оператор фіксованого радіодоступу 100 відсотково порушує Закон Україн ...
 • Чи будуть працювати нові смуги радіочастот?
 • НКРЗ розглянула питання впровадження радіотехнології “широкосмуговий радіод ...
 •    Украинская Баннерная Сеть


  www.tetra.net.ua  free counters  журнал Wireless Ukraine

  © Wireless Ukraine 2012