Звіт НКРЗІ за 2015 рік » ..::Wireless Ukraine::..
 
 
WU#1 WU#2 WU#3 WU#4 WU#5 WU#6 WU#7 WU#8
 


Главная     Статьи     Наши награды Новости от НКРСИ     Мировые Новости     Входящие письма     Исходящие письма     Сотрудничество     Фотогалерея     Подписка     Полезные ссылки Контакты 
Звіт НКРЗІ за 2015 рік

Відповідно до частини п’ятої статті 22 Закону України «Про телекомунікації» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, 29 березня 2016 року прийняла рішення про оприлюднення Річного звіту про свою роботу за попередній період шляхом розміщення на офіційному веб-сайті.


Для галузі телекомунікацій 2015-й – це рік довгоочікуваного прориву у використанні сучасних технологій та початку масштабних реформ, спрямованих на інтеграцію наших ринків до європейського економічного простору. Так, торік наприкінці лютого були проведені торги «з голосу», за результатами яких НКРЗІ видано три ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для впровадження радіотехнології ІМТ-2000 (UMTS). А на кінець року 3G-мережею вже було покрито близько 2800 населених пунктів і, за даними операторів, понад 6,1 млн користувачів додатково стали абонентами нових послуг. Оператори телекомунікацій отримали понад 8300 висновків щодо електромагнітної сумісності базових станцій технології UMTS та близько 7500 дозволів на їх експлуатацію. Разом із тим, доходи операторів мобільного зв’язку збільшилися на 5,42 % до 33,2 млрд грн.


Загалом у 2015 році доходи ринку зв’язку зросли у порівнянні з минулим періодом на 3,5 млрд грн до 55,9 млрд грн. Надходження до Державного бюджету України склали 12,5 млрд грн. (8,8 млрд грн із яких за ліцензії для впровадження системи мобільного зв’язку третього покоління). Загальними тенденціями ринку є зменшення кількості абонентів фіксованої телефонії та заміщення послуг міжміського, міжнародного зв’язку послугами мобільного зв’язку та сервісів передачі голосу, відео, зображень, повідомлень з використанням Інтернету (послуги ОТТ).


Нормотворча діяльність НКРЗІ у сфері зв’язку протягом минулого року була спрямована в першу чергу на забезпечення виконання зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Із метою встановлення засад діяльності у сфері електронних комунікацій, які відповідатимуть вимогам часу та євроінтеграційним процесам, для розвитку сфери електронних комунікацій в Україні, НКРЗІ ініціювала розробку визначального для галузі зв’язку проекту Закону України «Про електронні комунікації» в режимі широкого обговорення з громадськістю щодо його положень та узгодження позицій із профільним комітетом Верховної Ради. Також розроблено вкрай необхідний для розвитку галузі законопроект «Про доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж», який передбачає встановлення правових засад доступу операторів до інфраструктури для розбудови телекоммереж та застосування єдиного порядку використання інфраструктури для задоволення потреб населення в телекомунікаційних послугах належної якості. Окрім того, вжито низку заходів щодо забезпечення законодавчого підґрунтя для впровадження в Україні послуги перенесення абонентського номеру, розроблено та прийнято ряд змін до діючих нормативно-правових актів, аби забезпечити права споживачів на отримання якісних послуг на альтернативній основі.


За ініціативою національного регулятора в Україні прийнято нові національні стандарти щодо якості послуг фіксованого, мобільного зв’язку та доступу до Інтернету. Ці стандарти гармонізовані з міжнародними та європейськими нормативними документами, в тому числі документами Європейського інституту телекомунікаційних стандартів (ETSI), та визначають переліки показників якості телекомунікаційних послуг і методи їх вимірювання, що використовують у ЄС.


Цього року Комісія зосередить увагу на створенні умов для подальшого розвитку мереж рухомого зв’язку третього покоління та розширення покриття території України, в тому числі у сільській, гірській місцевості і депресивних регіонах, для надання послуг голосової телефонії та широкосмугового доступу до Інтернету та забезпечення своєчасного виконання Плану заходів щодо впровадження систем рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління (LTE). Комісія також працюватиме над удосконаленням нормативно-правової бази в контексті запровадження європейських практик регулювання, що передбачено Планом заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.


 • НКРЗІ обговорила з учасниками ринку проблемні питання розвитку телекомунік ...
 • УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА Про забезпечення умов для впровадження сучасних телекомунік ...
 • НКРЗІ відкриває шлях для надання послуг із перенесення абонентських номерів ...
 • Внесені НКРЗІ зміни до Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій ...
 • Презентації Звіту про роботу НКРЗІ за 2013 рік
 • Письмо В.о. Прем’єр-міністра України Арбузову С.Г.
 • Чергове засідання 12 серпня 2014 року
 • Про проведення засідання Робочої групи з питань організації впровадження по ...
 • КОМІТЕТОМ З ПИТАНЬ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ТА ЗВ’ЯЗКУ БУЛО ВНЕСЕНО ДО ПЛАНУ ЗАКОНОДА ...
 • НКРЗІ затвердила проект Порядку надання операторами звітності та інформації
 •    Украинская Баннерная Сеть


  www.tetra.net.ua  free counters  журнал Wireless Ukraine

  © Wireless Ukraine 2012