Законодавче поле України у сегменті використання РЧР України » ..::Wireless Ukraine::..
 
 
WU#1 WU#2 WU#3 WU#4 WU#5 WU#6 WU#7 WU#8
 


Главная     Статьи     Наши награды Новости от НКРСИ     Мировые Новости     Входящие письма     Исходящие письма     Сотрудничество     Фотогалерея     Подписка     Полезные ссылки Контакты 
Законодавче поле України у сегменті використання РЧР України

Сьогодні ми з вами будемо говорити про законодавче поле України у сегменті використання РЧР України. А вірніше що вам потрібно знати, з точки зору діючого законодавства перед початком будування ваших транспортних LoRaWAN мереж під ІоТ.


От же перший до документ який вам потрібно знати це Закон про РЧР України. Це базовий документ який визначає політику управління, розподілу, та впровадження РЧР України. В документі є відповідна стаття яка регламентує що можуть бути смуги загальних користувачів це ми з вами, спецкористувачів військові, пожежники та інші, ліцензійні або без ліцензійні смуги РЧР України, визначає питання розрахунків ЕМС, отримання дозволів на експлуатацію РЕЗ, або окремо визначає питання щодо без дозвільного використання смуги РЧР але у рамках діючого законодавства, тобто підзаконні документи та рішення регулятора.


Далі мова йде про документ розподілу смуг, технологій, та принципів користування спектром України. Це план розподілу смуг РЧР України. Вказаний документ, дає вам розуміння які саме смуги радіочастот в Україні можуть використовуватися. Згідно яких стандартів та технологій, та саме головне це, умови застосування, тобто або згідно отримання дозволу, або на без дозвільній основі.


Далі вам потрібно знати, що є такий документ як реєстр радіоелектронних засобів використання яких дозволено в Україні. Вказаний документ веде та наповнює профільний регулятор а саме НКРЗІ України. Оце основні три базові документи які вам потрібно чітко знати та розуміти як вони працюють, та як їми користуватися. Також ми маємо у нашому активі два рішення НКРЗІ, перше рішення №18 це узагальнені умови використання РЕЗ, та друге рішення №844 перелік РЕЗ на які потрібно отримувати дозвіл на експлуатацію РЕЗ.

Тепер давайте все це спробуємо поєднати:

отже Ст 30 частина друга п8 закону про РЧР України вказано:

Експлуатація (використання) на території України та ввезення з-за кордону безшнурових телефонів, мобільних терміналів, радіомікрофонів, радіокерованих іграшок та інших радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, типи яких визначаються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, у відповідному переліку, здійснюються на бездозвільній та безоплатній основі.

Ст42 тогож закону нам каже:

Користувачі радіочастотного ресурсу України повинні отримувати дозволи на експлуатацію відповідних радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв, крім засобів та пристроїв, використання яких здійснюється на бездозвільній основі відповідно до цього Закону. Перелік радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, на експлуатацію яких потрібен дозвіл, визначається національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Тобто по суті коли ви ввімкнули свій передавач, то ви повинні зрозуміти, що ви вже стали КОРИСТУВАЧЕМ РЧР України.


Тепер вам потрібно визначити, чи потрібно вам отримувати ліцензію на користування РЧР України, ТА інші дозвільні документи.


Дивимось наступний документ це ПЛАН використання РЧР України. Де у додатках вказано, відповідні класи які регламентують, чи потрібно вам отримувати ліцензію чи не потрібно, або можливо у вказаній смузі можливо працювати навіть не отримавши дозволу на експлуатацію РЕЗ. У плані РЧР користувачі розділені по класифікаторам Л01, Л02, Д01, Д02, Д03, Б01 та інші, зверніть саме на них увагу.

Знаходимо у плані розділ з нашими частотами а саме 868-868,6 Мгц, це розділ 42 Телеметрія та радіодис-танційне керування, дивимось за якими критеріями ви можете використовувати вказану смугу у додатку.

У додтаку вказано, що ви можете користуватися смугою 868-868,6 Мгц користуючись принципами Д03 або Б01 Б01 — можливе використання радіоелектронних засобів на бездозвільній основі за умови їх включення до переліку радіоелектронних засобів, що не потребують отримання дозволів Українського державного центру радіочастот на їх експлуатацію;

Також прошу запам’ятати що у вказаному розділі плану РЧР України прописано відповідний стандарт, а саме EN300 220, ця інформація вам знадобиться. Тобто ви вже розумієте, що ви можете використовувати смугу 868-868,6 Мгц на бездозвільній основі.

Далі відкриваємо реєстр НКРЗІ та дивимось яке саме обладнання внесено до реєстру у розділі основні загальні стандарти, та шукаємо там стандарт EN300 220, який прописано у плані у у смузі 868 МГц.


Коли ви знайдете там стандарт та відповідне обладнання, а воно там точно існує, ви дивитесь як ви можете використовувати вказане обладнання, дивіться у додатках. Я заздалегідь подивився і можу сказати що все обладнання зі стандартом EN300 220 використовується як Б01. Тобто на бездозвільній основі! Б01 — можливе використання радіоелектронних засобів на бездозвільній основі за умови їх включення до переліку радіоелектронних засобів, що не потребують отримання дозволів Українського державного центру радіочастот на їх експлуатацію;

Ще пару слів про рішення регулятора №18 та 844.

Рішення №18 це рішення для тих хто буде вносити до реєстру РЕЗ регулятора своє обладнання. Як що чесно кажучи, то це досить кропітлива штука, і як на мій погляд, не зовсім потрібна, та навіть дещо забюрократизована. Хоча як кажуть представники НКРЗІ все у рамках відповідних європейських директив.

А з урахуванням введеня з першого 1 квітня нових норм, ця процедура взагалі стала досить важкою, та обтяжливою. У вказаному рішення вказані технічні параметри яким повинно відповідати ваше обладнання яке ви хочете використовувати в Україні. Для нашого діапазону 868 МГц це додаток РІ 42-3


До речі, у цьому питанні яб взяв за основу норму з закону Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання, де існує норма:! Вузли обліку та їх складові частини, включаючи засоби вимірювальної техніки, що використовуються для цілей комерційного, у тому числі розподільного, обліку комунальних послуг, а також прилади - розподілювачі теплової енергії, сертифіковані компетентним органом держави - члена Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади для застосування на території такої держави, не потребують обов’язкової сертифікації та оцінки відповідності в Україні. Щодо рішення 844 це рішення регламентує у рамках Ст42 закону про РЧР чи потрібно вам отримувати дозвіл на експлуатацію РЕЗ. Так як вам не потрібно отримувати дозвіл на експлуатацію, то по відношенню до вас, вам потрібно подивитися деякі умови застосування. Сам документ називається Про затвердження Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, на експлуатацію яких потрібен дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою У вказаному рішенні є пункт 44


Де ви знайдете у стовпці який називається інше обладнання радіомережі або радіовизначення чи випромінювальний пристрій абревіатуру ЗД-7

ЗД-7 - експлуатація здійснюється відповідно до норм, що регулюють використання деяких типів РЕЗ або ВП для їх експлуатації відповідно до вимог частин другої та восьмої статті 30 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» (на бездозвільній та безоплатній основі), наведених у додатку до цього Переліку. РЕЗ та ВП, які експлуатуються згідно з додатком до цього Переліку, не повинні створювати радіозавади та вимагати захисту від завадового впливу РЕЗ, які експлуатуються на підставі окремих дозволів на експлуатацію.


От дивіться важливий момент!


Експлуатація цих РЕЗ не гарантує роботу без завад з боку інших РЕЗ. Тобто так як у вас немає ліцензії держава вас не захищає, хоча повірте і з ліцензіями не так сумлінно захищає. У разі створення радіозавад роботі інших РЕЗ оператор телекомунікацій (власник РЕЗ) повинен негайно припинити обслуговування (роботу) та вжити заходів щодо припинення експлуатації РЕЗ до моменту усунення дії радіозавади.


Це можливий ризик який може бути коли ви будуєте свою бездротову мережу. От же користуючись всім тим, про що я вам розповів, щодо використання смуги РЧР 868 МГц, для стандарту LoRaWAN робимо висновок, що вам не потрібно отримувати жоден дозвіл на використання спектру, окрім виконання умов внесення експлуатуємого обладнання до реєстру регулятора, та не завдавати радіозавад користувачам РЧР у яких існують дозволи, у смугах які поруч.

 

 


 • Зміни до нормативно-правових актів, які регулюють ввезення та реалізацію РЕ ...
 • КОЖЕН оператор фіксованого радіодоступу 100 відсотково порушує Закон Україн ...
 • Рішення № 18 від 12.01.2012 "Про схвалення узагальнених умов застосування ...
 • Зміни до нормативно-правових актів, які регулюють ввезення та реалізацію РЕ ...
 • НКРЗ прийняла за основу проект Порядку виконання робіт з виявлення та усуне ...
 • Комісія взяла за основу проект Порядку доступу та надання в користування ка ...
 • НКРЗ взяла за основу Регламент аматорського радіозв’язку України
 • Питання щодо спрощеної процедури отримання дозвільних документів для смуги ...
 • Чи будуть працювати нові смуги радіочастот?
 • Реєстр радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть за ...
 •    Украинская Баннерная Сеть


  www.tetra.net.ua  free counters  журнал Wireless Ukraine

  © Wireless Ukraine 2012