Засідання НКРЗ від 28.07.2011 » ..::Wireless Ukraine::..
 
 
WU#1 WU#2 WU#3 WU#4 WU#5 WU#6 WU#7 WU#8
 


Главная     Статьи     Наши награды Новости от НКРСИ     Мировые Новости     Входящие письма     Исходящие письма     Сотрудничество     Фотогалерея     Подписка     Полезные ссылки Контакты 
Засідання НКРЗ від 28.07.2011

Засідання НКРЗ від 28.07.2011

(цікаве)


1. Голова НКРЗ поставив завдання структурним підрозділам НКРЗ прискорити завершення роботи щодо спрощення механізму видачі дозвільних документів для абонентських РЕЗ тощо (питання виникло в ході розгляду питання перенесення терміну початку користування РЧР та виявлення ДІЗ у одного оператора близько 60 РЕЗ без дозволів).


2. При розгляді питання видачі ліцензії компанії, яка працює з 2004 року але не зареєстрована у реєстрі НКРЗ, після чого виникла полеміка боротьби з «сірими та чорними провайдерами», надано доручення юр.управлінню НКРЗ організувати спільну нараду з ДПА щодо вирішення питання розробки механізму виконання п.2 ст.75 Закону України «Про телекомунікації».

            (Стаття 75. Відповідальність за порушення законодавства про телекомунікації

               2. Прибуток, отриманий оператором, провайдером телекомунікацій внаслідок діяльності без повідомлення НКРЗ та/або ліцензії, дозволу на використання номерного ресурсу, порушення встановлених  НКРЗ  тарифів,  вилучається в судовому порядку і спрямовується до Державного бюджету України).


3. В ході розгляду питання щодо видачі номерного ресурсу виникло питання розробки НКРЗ нормативно-правового акту щодо питань регулювання маршрутизації трафіку, передбачений Планом, що затверджено КМУ.

(Стаття 18. Повноваження НКРЗ

1. Національна комісія з питань регулювання зв'язку:

            9) здійснює організаційно-правове забезпечення загальнодоступних телекомунікаційних  послуг  та  послуг пропуску трафіка;

16) регулює взаємодію операторів телекомунікацій при взаємоз'єднанні телекомунікаційних мереж, у тому числі щодо послуг пропуску трафіка, встановлює порядок маршрутизації трафіка;).

Керівник департаменту телекомунікацій Гресько В.П. роз’яснив присутнім, що зазначений документ можливо розробити тільки після внесення відповідних змін в діючи документи, що розроблялись Адміністрацією зв’язку (підрозділ Каргаполова), проекти яких до цього часу не затверджено.

Запропоновано провести спільну нараду з Держспецзв’язком.


4. В ході розгляду питання щодо ПрАТ «Телесистеми України», за результатами перевірки ДІЗ, виникло питання анулювання ліцензії або винесення Розпорядження НКРЗ про усунення порушень ліцензійних умов в сфері телекомунікацій. ДІЗ вписало в акт перевірки в т.ч. питання, які не відносять до її компетенції (питання будівництва).

Присутнім нагадано, що в новому Порядку здійснення нагляду заборонено вписувати такі відомості в акт. Але, за результатами перевірки члени комісії інформують керівництво ДІЗ про інші порушення, а керівництво ДІЗ інформує про них відповідні органи.

Запропоновано провести спільну нараду з Мінбудом та Держбудінспекцією щодо вирішення питань пов’язаних з будівництвом, в т.ч. в рамках підготовки законопроекту щодо використання інфраструктури.

5. Знято з розгляду питання «Про Порядок формування тарифів на роботи (послуги) УДЦР».

До цього часу НКРЗ та УДЦР не знайдено відповіді, яким чином рахувати (тарифікувати) надання адміністративних послуг (з ПДВ або без нього, тощо).

Запропоновано провести спільну нараду з Мінекономіки, Мінфіном, Держказначейством та ДПА з цього питання.


6. Розгянуто Звіт ДІЗ за другий квартал 2011 року (витяг в додаткові інформації).


Додаткова інформація:

1. Міністерство юстиції України повернуло без державної реєстрації для доопрацювання строком на 1 місяць рішення Національної комісії з питань регулювання зв’язку України  від 30.06.2011 № 310  «Про затвердження Порядку реєстрації абонентів, які отримують телекомунікаційні послуги без укладення договору в письмовій формі».

http://www.nkrz.gov.ua/uk/activities/ruling2011/1309950310/

(зауваження для доопрацювання від Служби захисту баз персональних даних).


2. Продовжуються наради з різними ЦОВВ щодо погодження Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг.

Держкомтелерадіо, Служби захисту баз персональних даних, Мінекономіки, Мінфін, Держспецзв’язку тощо надали багато зауважень та пропозицій, що з цього вийде поки ще не відомо.


3. НКРЗ наголошує на своєчасному поданні звітності про діяльність на ринку телекомунікацій

Згідно зі статтею 39 Закону України «Про телекомунікації» оператори телекомунікацій зобов’язані своєчасно надавати НКРЗ звіти та інформацію відповідно до вимог законодавства. Того вимагають і Ліцензійні умови здійснення діяльності у сфері телекомунікацій: ліцензіати зобов'язані своєчасно надавати звіти та інформацію в установленому законодавством строки й за визначеними адресами.

Обсяги, форми і порядок подання зазначених звітів визначено рішеннями НКРЗ від 04.11.08 №1189 «Про затвердження Положення про звітність на ринку телекомунікацій» (зареєстровано в Мін’юсті України 22.01.09 за № 59/16075) та від 25.12.08 № 1283 «Про затвердження форм звітності та інструкцій щодо їх заповнення» (зареєстровано в Мін’юсті України 22.01.09 за № 60/16076).

За підсумками роботи у ІІ півріччі 2010 року своєчасно надали звіти тільки 23% від загальної кількості операторів телекомунікацій. Такий стан справ спонукав Комісію із другого кварталу поточного року в рамках державного нагляду активізувати роботу щодо перевірки діяльності у сфері телекомунікацій всіх операторів та провайдерів телекомунікацій на території України стосовно питань подання до Комісії звітності, обов’язковість якої визначена законодавством. Так, станом на 27 липня відповідно до абзацу четвертого частини третьої статті 19-1 Закону України „Про телекомунікації“ Державною інспекцією зв’язку з цього приводу проведено 147 позапланових перевірок діяльності суб’єктів ринку телекомунікацій. Перевірки виявили у діяльності 84 суб’єктів ринку телекомунікацій порушення вимог законодавства, зокрема, відповідних Ліцензійних умов та Положення про звітність на ринку телекомунікацій. Посадовими особами складено 63 протоколи про вчинення адміністративного правопорушення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення операторами ринку телекомунікацій, надано 48 приписів про усунення порушень законодавства в галузі зв’язку, виявлених в ході перевірок.

За результатами застосованих адміністративних стягнень до порушників вимог законодавства на ринку телекомунікацій накладено штрафів на загальну суму понад 100 тис. грн.

Слід зазначити, що після проведення позапланових перевірок станом на 27.07.2011 відсоток операторів, які надали звіти за ІІ півріччя 2010 р., збільшився майже вдвічі. При цьому звітність за формою 1-ФМ надало 49% від загальної кількості ліцензіатів, 2-ФГ – 79%, 3- ФН–85%, 4-МЗ – 100% операторів рухомого (мобільного) зв’язку.

НКРЗ звертає увагу, що кінцевий термін подання звітності за І півріччя 2011 року - 30.07.2011. У разі виявлення порушень вимог щодо подання звітності НКРЗ має підстави провести позапланові перевірки суб’єктів ринку телекомунікацій відповідно до статті 19-1 Закону України «Про телекомунікації». Також Комісія нагадує операторам, які розпочали здійснювати діяльність за отриманою ліцензією, про необхідність подання відповідної інформації у встановлені для надання звітності терміни.


 • НКРЗ схвалила лист до Асоціацій операторів та суб’єктів господарювання в ...
 • Відбулося засідання Робочої групи з обговорення питань щодо дотримання зако ...
 • Проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо с ...
 • Заява НКРЗ
 • НКРЗ зобов’язує операторів
 • Державний нагляд у галузі зв`язку у 2009 році
 • До уваги суб’єктів господарювання, які бажають здійснювати чи здійснюють ді ...
 • Про затвердження Планів перевірок суб’єктів ринку телекомунікацій та корист ...
 • 2 грудня 2010 року відбулося чергове засідання НКРЗ
 • НКРЗ та АМКУ спільно контролюватимуть рекламу мобільних операторів
 •    Украинская Баннерная Сеть


  www.tetra.net.ua  free counters  журнал Wireless Ukraine

  © Wireless Ukraine 2012