КОЖЕН оператор фіксованого радіодоступу 100 відсотково порушує Закон України про РЧР. » ..::Wireless Ukraine::..
 
 
WU#1 WU#2 WU#3 WU#4 WU#5 WU#6 WU#7 WU#8
 


Главная     Статьи     Наши награды Новости от НКРСИ     Мировые Новости     Входящие письма     Исходящие письма     Сотрудничество     Фотогалерея     Подписка     Полезные ссылки Контакты 
КОЖЕН оператор фіксованого радіодоступу 100 відсотково порушує Закон України про РЧР.
На сторінках нашого журналу ми хочемо підняти тему, щодо атавізму який існує в нашій державі у питанні реєстрації «Абонентських пристроїв» далі АП, фіксованого радіодоступу бездротового широкосмугового радіо зв’язку стандартів 802.11, 802.16. Та у подальшому взяти це питання під контроль нашого видавництва як єдиного галузевого видання.


На сам перед такого поняття як АП у стандартах 802.11 та 802.16 не може існувати.  Технічно кожний окремий пристрій вказаних стандартів може бути як «Точка доступу» далі ТД, так і АП в одному коробочному рішенні. Розуміючи це, більшість країн СНД та Європи відмовились від реєстрації АП.


Більшість операторів інших країн зовсім не розуміють, як можна чекати отримання дозволу на використання АП а тільки тоді монтувати та надавати абоненту послугу.


Саме питання досить застаріле і вже неодноразово обговорювалось на сторінках нашого журналу. Але й досі немає якихось рішень від регулятора, щодо вирішення використовування АП на без дозвільній основі (мова йде щодо УСІХ АП а не тільки ті в яких має інтегрована антенна).


Хтось запитає Чим тоді ризикує оператор, все що потрібно це виконувати Закон України про РЧР, та ліцензійні умови. І безперечно буде правий. Але, ми живимо у 21 столітті, закони які повинні обслуговувати високо технологічні сфери повинні не стримувати розвиток таких сфер а на сам перед стимулювати розвиток нових технологій, та бути біль ліберальними щодо операторів. Що ми маємо, оператор який бажає надавати телекомунікаційні послуги з використання бездротових рішень є заложником між ринком и сірими операторами и законом. З одного боку він зобов’язаний згідно Закону отримати всі дозвільні документи а з іншого абонент не буде чекати коли оператор отримує ці документи. Абоненту послуга потрібна не через місяць, а вже сьогодні. Таким чином ВСІ операторі бездротового доступу не чекають отримання невеликого папірця який надає дозвіл на використання АП.  А на свій ризик втратити ліцензію на користування РЧР монтують абонентам РЕЗ і починають надавати послуги.


Слід відмітити, що процедура отримання дозволу на використання АП (не плутати з дозволами на користування БАЗОВИХ СТАНЦІЇ) це суто формальна процедура, яка розтягнута у часі, та має по суті реєстраційну форму. Так як, на АП не робиться розрахунків ЄМС або інші розрахунки.


КОЖЕН оператор фіксованого радіодоступу 100 відсотково порушує Закон України про РЧР. КОЖЕН оператор фіксованого радіодоступу 100 відсотково порушує Закон України про РЧР.
Вигляд дозволу на використання АП.


Ми проаналізували, хто з громадських профільних підприємств не байдужий до цієї проблематики.
Якісь згадування що до шляхів вирішення даного питання були знайдені на сайтах УСПП www.uspp.org.ua  (Украинский союз промышленников и предпринимателей) та ІНАУ www.inau.org.ua (Интернет ассоциация Украины).


Ці підприємства вже неодноразово зверталися до регулятора з питаннями що до спроби вирішення болючого та гострого питання використання АП на ринку бездротового зв’язку.

КОЖЕН оператор фіксованого радіодоступу 100 відсотково порушує Закон України про РЧР. КОЖЕН оператор фіксованого радіодоступу 100 відсотково порушує Закон України про РЧР.
Лист від ІНАУ. http://www.inau.org.ua/52.3490.0.0.1.0.phtml


Зрозуміло, що таке питання не може бути вирішено швидко, але якщо вже сьогодні не почати вносити зміни в той перелік документів які потрібно змінити, щодо вирішення цього питання, то чи має сенс операторам які мають ліцензії отримувати взагалі такі ліцензії? Так як, відповідальність, за такі дії у легального оператори вище чим у тих «гравців» ринку які без дозвільно будують свої мережі.


Не можна сказати, що регулятор зовсім не прислухається до гравці на ринку. Як ми бачимо з того ж порталу Інтернет Асоціацій, КНРС вже зробила перші кроки у вирішенні питання, спрощення процедури реєстрації АП.


КОЖЕН оператор фіксованого радіодоступу 100 відсотково порушує Закон України про РЧР.
Лист від НКРС до ІНАУ http://www.inau.org.ua/20.3551.0.0.1.0.phtml


Так саме і УСПП як нам стало відомо отримало відповідь від НКРС
За результатами розгляду нашого звернення від 05.04.2011 № 21 щодо процедури реєстрації абонентських РЕЗ, НКРЗ рішенням від 28.04.2011 №194 "Про забезпечення перегляду нормативно-правового акта" вирішила:
- провести періодичне відстеження результативності рішення НКРЗ від 12.08.2005 № 46 «Про затвердження Положення про надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.08.2005 за № 963/11243 ( http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/mai...305532048580496 ) та подати звіт на підпис Голові НКРЗ;
- за результатами аналізу звіту про періодичне відстеження спільно з УДЦР та із залученням фахівців громадських організацій підготувати пропозиції до розгляду на засіданні НКРЗ.


Сподіваємося, що питання таки буде вирішено, а більшість операторів зв’язку які мають ліцензії на користування РЧР не будуть ризикувати ліцензіями та працювати у не правовому полі.


Зі свого боку як ми вже казали ми беремо це питання під контроль журналу Wireless Ukraine.


 • Питання щодо спрощеної процедури отримання дозвільних документів для смуги ...
 • НКРЗ схвалила лист до Асоціацій операторів та суб’єктів господарювання в ...
 • Законодавче поле України у сегменті використання РЧР України
 • Чи будуть працювати нові смуги радіочастот?
 • Засідання НКРЗ від 28.07.2011
 • НКРЗ зобов’язує операторів
 • Заява НКРЗ
 • НКРЗ розглянула питання впровадження радіотехнології “широкосмуговий радіод ...
 • Ліцензія, яка веде до тупику?
 • ІнАУ проводить опитування серед Членів ІнАУ та Учасників ДП «УкрМОТ»
 •    Украинская Баннерная Сеть


  www.tetra.net.ua  free counters  журнал Wireless Ukraine

  © Wireless Ukraine 2012