ІнАУ занепокоєна ситуацією навколо компанії «Кримтел» » ..::Wireless Ukraine::..
 
 
WU#1 WU#2 WU#3 WU#4 WU#5 WU#6 WU#7 WU#8
 


Главная     Статьи     Наши награды Новости от НКРСИ     Мировые Новости     Входящие письма     Исходящие письма     Сотрудничество     Фотогалерея     Подписка     Полезные ссылки Контакты 
ІнАУ занепокоєна ситуацією навколо компанії «Кримтел»
Інтернет Асоціація України (ІнАУ, www.inau.org.ua) висловлює занепокоєння ситуацією із відключенням понад 20 000 абонентів кримського оператора телекомунікацій «Кримтел», які залишились без зв’язку.

Так, 1 серпня 2012 року ВАТ «Укртелеком» в односторонньому порядку розірвав взаємоз’єднання із компанією «Кримтел» (Дійсний член ІнАУ), залишивши без зв’язку 20 000 абонентів компанії. Тим самим було порушене законодавство України, зокрема, ст. 35 Закону України «Про телекомунікації», у якій йдеться, що споживачі мають бути попереджені не пізніше ніж за 3 (три) місяці до припинення надання телекомунікаційних послуг.

Більше того, у вищевказаних діях ВАТ «Укртелеком» є також порушення норм Ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг фіксованого телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку: місцевого, міжміського, міжнародного. Так, у ст. 3.28 вказаного документу йдеться, що «ліцензіат не може в односторонньому порядку розривати взаємоз'єднання з телекомунікаційною мережею іншого оператора. Ліцензіат при недосягненні згоди з іншим ліцензіатом щодо взаємоз'єднання їх телекомунікаційних мереж має право передати спір на вирішення до НКРЗ».

Ситуація стала можливою не лише через невиконання домінуючим оператором Ліцензійних умов, але й через наявності протирічь у законодавстві в сфері взаємодії операторів телекомунікацій. Зокрема, Правила взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж загального користування (Рішення НКРЗІ від 08.12.2005, N 155) суперечать Ліцензійним вимогам, а обидва документи створюють підстави для порушень ст. 35 Закону України «Про телекомунікації».

Оператор телекомунікацій «Кримтел» направив запит до НКРЗІ із проханням втрутитись у ситуацію, однак наразі відповіді не отримав. У свою чергу, ІнАУ звернулась до НКРЗІ із проханням врегулювати спір між суб’єктами телекомунікацій (Лист №129 від 25.07.2012 р. Голові НКРЗІ про сприяння у врегулюванні спору між суб'єктами ринку телекомунікацій). До НКРЗІ також направлено депутатський запит з цього приводу. Поки НКРЗІ вивчає ситуацію, ВАТ «Укртелеком» не отримав від регулятора розпоряджень на включення взаємоз'єднання, а понад 20 000 абонентів залишаються без зв’язку.

 • НКРЗ взяла за основу зміни до Ліцензійних умов з надання послуг рухомого (м ...
 • Ліцензійні умови здійснення діяльності у сфері телекомунікацій
 • НКРЗ схвалила лист до Асоціацій операторів та суб’єктів господарювання в ...
 • 29-30.08.2013 НКРЗІ направлено на погодження до Держпідприємництва проект Л ...
 • 22.08.2013 на сайті НКРЗІ оприлюднено Проект Ліцензійних умов здійснення ді ...
 • НКРЗ схвалено проект Ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телеком ...
 • 17.12.2012 на сайті НКРЗІ оприлюднено прийняті рішення від 13.12.2012
 • Новости НКРС
 • Порядок ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій
 • НКРЗ схвалила проект Порядку проведення експертизи при досудовому врегулюва ...
 •    Украинская Баннерная Сеть


  www.tetra.net.ua  free counters  журнал Wireless Ukraine

  © Wireless Ukraine 2012