Письмо В.о. Прем’єр-міністра України Арбузову С.Г. » ..::Wireless Ukraine::..
 
 
WU#1 WU#2 WU#3 WU#4 WU#5 WU#6 WU#7 WU#8
 


Главная     Статьи     Наши награды Новости от НКРСИ     Мировые Новости     Входящие письма     Исходящие письма     Сотрудничество     Фотогалерея     Подписка     Полезные ссылки Контакты 
Письмо В.о. Прем’єр-міністра України Арбузову С.Г.

В.о. Прем’єр-міністра України

Арбузову С.Г.

 

 

Вих. № ___

Від ____  лютого 2014 р.

 

Щодо законопроектів №№3842, 3843 та 3844 від 27.12.2013 р., які несуть загрозу збільшення податкового навантаження на підприємства ІКТ-галузі та підвищення вартості телекомунікаційних послуг для громадян

 

Шановний Сергію Геннадійовичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка представляє законні інтереси більш ніж 150 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та виражає своє занепокоєння шкодою, яку несе можливе прийняття проектів Законів України від 27.12.2013 р. № 3842 про внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" щодо створення Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг, № 3843 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг та № 3844 про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг (далі - Законопроекти).

Законопроекти передбачають створення Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг у складі спеціального фонду Державного бюджету України та покладання на операторів і провайдерів телекомунікацій обов’язку сплачувати новий збір до Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг у сумі 3,5 % від доходу, отриманого від надання телекомунікаційних послуг споживачам.

Ідея створення фонду, який акумулює кошти на розвиток телекомунікацій, показала позитивний ефект у деяких країнах світу наприкінці минулого століття на початковому етапі розбудови телекомунікаційних мереж. Разом з тим звертаємо Вашу увагу на таке.

1. На сучасному етапі, з розвитком широкосмугових мереж доступу до телекомунікацій, у тому числі безпроводових мереж нового покоління, а також зі створенням конкурентного середовища на даному ринку, більшість країн світу уже відмовились від практики застосування фондів універсальних послуг як такої, що не відповідає сучасним реаліям.

При цьому переважним джерелом фінансування фондів універсальних послуг в деяких країнах, де така практика ще залишилась, є загальний урядовий бюджет, а не спеціальний фонд, сформований за рахунок цільових надбавок до тарифу на телекомунікаційні послуги. Зокрема, директива №2002/22/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 07 березня 2002 року «Про універсальні послуги та права  користувачів стосовно електронних мереж зв’язку і послуг» містить рекомендації щодо фінансування собівартості зобов’язань щодо універсальної послуги з державних фондів, зокрема, з фондів загального урядового бюджету, включаючи інші державні джерела фінансування, такі як державні лотереї.

 

2. Розробники законопроекту не надали жодних аргументів щодо необхідності впровадження в Україні даних законодавчих новацій задля забезпеченості населення, що мешкає у  сільській, гірській місцевості   доступом до загальнодоступних телекомунікаційних послуг, а саме до послуг фіксованого телефонного зв’язку, а також щодо пропонованого розширення переліку загальнодоступних телекомунікаційних послуг послугою фіксованого міжнародного телефонного зв’язку

За офіційними даними Державної служби статистики України, домашні телефонні апарати фіксованого зв’язку станом на 01.10.2013 р. мали 9,5186 млн українських сімей, і цей показник протягом останніх років зменшується за рахунок відмови від послуг фіксованого зв’язку на користь більш зручного (а у багатьох випадках і більш дешевого) мобільного зв’язку: за період з 01.10.2012 р. до 01.10.2013 абонентів фіксованого телефонного зв’язку за даними Державної служби статистики України стало менше на 334,5 тис. За даними Мінтрансзвязку від 2008 року, на той період лише у 36 селах України були відсутні засоби зв’язку. За таких обставин досить сумнівною виглядає аргументація щодо необхідності створення фонду розміром понад 1,5 млрд грн. на рік для фінансування засобів фіксованого телефонного зв’язку у кількох віддалених селах.

В той же час, за офіційними даними Державної служби статистики України, станом на 01.10.2013 р. абонентами мобільного зв’язку в Україні є 61,979 млн осіб, що значно перевищує чисельність населення України. При цьому тенденція поступового заміщення фіксованого зв’язку мобільним є загальносвітовою.

У будь-якому випадку, впровадженню в Україні фонду універсальних послуг має передувати визначення поточного стану рівня забезпеченості населення телекомунікаційними послугами, включно з переліком населених пунктів, які потребують доступу до загальнодоступних послуг, розрахунком потрібних для цього фінансових ресурсів та економічним

 

 


 • Президенту України ЯНУКОВИЧУ В.Ф.
 • Письмо Колеснікову Б.В.
 • НКРЗ погодила проект наказу Міністерства транспорту та зв’язку України «Про ...
 • На Регіональному семінарі МСЕ для країн СНД йшлося про якість телекомунікац ...
 • Проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо с ...
 • Новости НКРС
 • Порядок ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій
 • Звернення Інтернет Асоціації України щодо забезпечення діяльності телекомун ...
 • Ліцензійні умови здійснення діяльності у сфері телекомунікацій
 • Розрахункові такси за послуги доступу до телекомунікаційних мереж операторі ...
 •    Украинская Баннерная Сеть


  www.tetra.net.ua  free counters  журнал Wireless Ukraine

  © Wireless Ukraine 2012